A MOMSZ története és céljai
A mentők ne csak álmodják az életet, hanem éljék is meg álmukat!
A Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége – 2011. december 1. óta jogerősen – a Fővárosi Törvényszék által 01-02-0014632 sorszám alatt nyilvántartásba vett társadalmi szervezet, szakszervezet.
A szervezet céljai
- elsődleges kiemelt célja a magyarországi mentődolgozók munkajogi és szociális érdekeinek képviselete, továbbá
- az érdekvédelem jogi garanciái bővüljenek, s olyan működőképes, alkupozíción nyugvó érdekegyeztetési rendszer
jöjjön létre, amely megteremti a mentődolgozók körében az európai uniós szintű kereseti, szociális viszonyokat;
- egységesen és hatékonyan képviselje és érvényesítse az Országos Mentőszolgálat által foglalkoztatott munkavállalók – továbbiakban: mentődolgozók – sajátos társadalmi, gazdasági, szakmai, szociális és kulturális érdekeit; továbbá
- fellépjen a mentő, mint hivatás állami és társadalmi, anyagi és erkölcsi elismeréséért, valamint a mentődolgozók személyiségi és állampolgári jogainak érvényesítéséért; és
- foglalkozása körében végzett munka közben vagy azzal összefüggésben balesetet szenvedett mentődolgozók számára a megmaradt képességeikre építve a legmagasabb szintű, számára tartós foglalkozást és önmegvalósítási lehetőséget biztosító foglalkoztatást elősegítése, támogatása, érdekeinek védelmét ellássa, valamint
- a nyugdíjas mentődolgozók szociális érdekeinek képviseletét felvállalja.
Mit tesz a MOMSZ – és ezzel hogyan szolgálja a mentődolgozókat?
A MOMSZ alapvető feladatának tekinti elérni, illetve növelni a mentődolgozók anyagi és erkölcsi megbecsülését, az emberi méltósághoz való joguk védelmét.
Ennek érdekében a munkaadóval folyamatosan egyeztet, tárgyalást kezdeményez, illetőleg ha szükségét látja nyomásgyakorló akciókat szervez a mentők illetményére, igénybe vehető munkahelyi kedvezményekre és egyéb juttatásokra, továbbá a munkahelyi szabályokra, a felvételt, elbocsátást, előléptetést övező szabályokra, stb. vonatkozóan. Ezen a területen a MOMSZ komoly eredményeket ért el. A felmerülő problémák kapcsán a szakszervezet maga vállalja fel a konfrontációt, az ellentétekből adódó feszültséget leveszi tagjai válláról. Ezt meghaladóan képviseli tagjait az élet- és munkakörülményeiket érintő kérdésekben a munkáltató, a bíróság és más hatóság, illetve egyéb szervek előtt.
A mentő bajtársak jogainak védelmezése mellett önsegélyezés keretében biztosítja a szociális biztonság megteremtését, a mentő munka hagyományainak, értékeinek felkutatását, védelmét és propagálását.
Lépj velünk kapcsolatba!
Kérdésed van, szeretnéd velünk felvenni a kapcsolatot? Add meg adataidat az alábbi űrlapon és megadott elérhetőségeden hamarosan felkeresünk.